Opis
Manuka IG MAX to sterylny, nieprzywierający opatrunek wykonany ze specjalnej siatki o otwartej strukturze nasączony 2x większą ilością medycznego miodu Manuka (Leptospermum scoparium) oznaczony certyfikatem CMH (Certified Manuka Honey).
Wskazania
Opatrunki na rany MANUKA IG MAX to sterylne, jednorazowe opatrunki przeznaczone do utrzymywania ran w środowisku wilgotnym. Opatrunki MANUKA IG MAX mogą być stosowane bez recepty w przypadku:
• drobnych otarć
• drobnych zadrapań
• drobnych rozcięć
• drobnych, lekkich oparzeń
Pod nadzorem specjalisty posiadającego stosowną wiedzę medyczną, MANUKA IG MAX jest wskazany w leczeniu:
• owrzodzeń nóg
• odleżyn
• oparzeń I i II stopnia (powierzchowne i niepełnej grubości naskórka)
• owrzodzeń stopy cukrzycowej
• ran chirurgicznych
• ran urazowych
Wilgotne środowisko rany umożliwia autolityczne oczyszczenie tkanki martwiczej
Sposób użycia
Wyjmij opatrunek z torebki. Usuń wkładki ochronne. Nałóż bezpośrednio na ranę, dowolną stroną do dołu i przykryj wybranym opatrunkiem wtórnym. Opatrunek MANUKA IG MAX można przycinać na wymiar. W zależności od rodzaju tkanki w łożysku rany i poziomu wysięku, nałóż wybrany opatrunek wtórny.
Częstotliwość zmiany opatrunku
W zależności od wysięku z rany, otaczającego płynu śródmiąższowego, obrzęku i rodzaju opatrunku, procedura może wymagać codziennego stosowania. W przypadku ran z wysiękiem, miód zostanie rozcieńczony przez wysięk i wchłonięty przez opatrunek wtórny. Zastosuj ponownie w razie potrzeby. Nie stosować dłużej niż 30 dni.
Działanie antybakteryjne miodu Manuka
O sile miodu Manuka przekonali się pasterze z Nowej Zelandii, którzy podając swoim krowom mało popularny wówczas miód z krzewów Manuka zauważyli, że krowy praktycznie nie chorują. Nie trzeba było długo czekać na doświadczenia naukowe, które potwierdziły korzystny wpływ miodu na ludzi
W 2008 roku przeprowadzono badania mające na celu wyjaśnić z jakich powodów miód Manuka ma tak pozytywny wpływ na organizm. Badania wykazały, że miód Manuka posiada bardzo wysokie stężenie MGO – methylglyoxalu, który działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie, przeciwwirusowo, antyoksydacyjnie, przeciwgrzybicznie oraz antyseptycznie.
Antybakteryjna aktywność miodu wiąże się głównie z działaniem nadtlenku wodoru, który powstaje pod wpływem zawartego w miodzie enzymu – oksydazy glukozy. Stężenie nadtlenku wodoru w miodzie wynosi około 1 mmol/l – jest to wartość tysiąckrotnie niższa w porównaniu ze stężeniem tego antyseptyku w wodzie utlenionej. Jednak nawet tak niskie stężenie ma działanie antyseptyczne, natomiast nie wywiera toksycznego działania na gojące się tkanki. Miody o różnym pochodzeniu różnią się zdolnością do produkowania nadtlenku wodoru. Jest to związane głównie z różną zawartością oksydazy glukozy.
Miód Manuka ma działanie bakteriobójcze nawet wobec tak opornych bakterii, jak metycylinooporne gronkowce (MRSA), pałeczka ropy błękitnej (Pseudomonas aeruginosa) i wankomycyno oporne enterokoki. Innym czynnikiem wpływającym na antybakteryjne właściwości miodu Manuka jest jego niskie pH. Miód obniża odczyn pH rany, powoduje zakwaszenie jej środowiska, a takie warunki nie sprzyjają rozwojowi flory bakteryjnej.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.