Przygotowanie i pielęgnacja tatuażu

Tatuaże są obecnie popularne. Wiele osób decyduje się na konkretny wzór w jednym miejscu lub chętnie poświęca rękę, czy nogę na pięknie wykonane tatuaże. Dzięki wysokim umiejętnościom tatuatorów, elementy tego rodzaju stanowią obecnie dodatkową ozdobę ciała, dla wielu o bardzo konkretnym i wymownym znaczeniu.

Jak wiadomo, to, jaki będzie efekt końcowy takiego dzieła, zależy w dużej mierze od kunsztu osoby, która zajmuje się tatuowaniem. Nowoczesne studia stawiają przede wszystkim na wysoką precyzję i estetykę, co po przekłada się na coraz większe zainteresowanie ozdabianiem skóry dziełami sztuki (czasem mniejszymi, lecz nie rzadko pokrywającymi znaczną część ciała osoby tatuowanej). Jednak – czy klient może ułatwić jakoś pracę artyście? Oczywiście, że tak.

Odpowiednie przygotowanie skóry

Z uwagi, iż tatuowanie to „zabieg”, który sprowadza się do wprowadzenia tuszu pod skórę przy pomocy specjalnej maszynki, trzeba powiedzieć, że aktualna kondycja skóry jest bardzo ważna. Chodzi przede wszystkim o jej odpowiednie nawilżenie oraz elastyczność. Skóra dobrze odżywiona i nawodniona  jest po prostu bardziej jędrna, a tym samym łatwiej jest na niej przeprowadzić proces tatuowania. W każdym studio profesjonaliści udzielają konkretnych porad, w jaki sposób przygotować się do sesji. Bardzo ważne jest stosowanie Masła Shea do Tatuażu, które sprawdza się doskonale jako środek nawilżający i odżywiający skórę. Masło jest wzbogacone o ekstrakt z nagietka, który ma wręcz zdumiewające właściwości gojące, a z tej racji szerokie zastosowanie, jako wsparcie przy leczeniu chorób skórnych.

Odpowiednia pielęgnacja nowego tatuażu

Można powiedzieć, że koniec sesji i gotowy tatuaż nie oznacza zakończenia procesu „jego powstawania”. Oczywiście – tusz znajduje się pod skórą, ale teraz to klient odpowiada za to, czy efekt pokrywać się będzie z projektem. Dlatego odpowiednia pielęgnacja miejsca, które było poddane tatuowaniu jest, jak wielu tatuatorów podkreśla – kluczowa. Bez tego może okazać się, że finalnie ani kolory, ani tusz pod skórą nie prezentują się wyraziście. Obok samego zakazu kąpieli, tak samo w naturalnych akwenach wodnych, a tym bardziej w basenach, mówi się o tym, aby nie wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych. Trzeba pamiętać, że świeży tatuaż to jednak swego rodzaju rana. Skóra jest w tym miejscu osłabiona i wymaga odpowiedniej pielęgnacji, która pozwoli jej nie tylko wrócić do pierwotnej kondycji, ale wspomoże proces gojenia tatuażu do tego stopnia, iż będzie się po prostu doskonale prezentować. Dotyczy to tak samo tych, które zostały wykonane czarnym tuszem, jak również w kolorze.

Popularne są obecnie opatrunki, które stosuje wielu tatuatorów. Pełnią funkcję ochronną, jak również wspomagają regenerację skóry w ciągu pierwszego – dwóch dni. Następnie to klient musi regularnie nawilżać miejsce, w którym pojawił się tatuaż, najlepiej co kilka godzin. Został do tego celu opracowany Gojący Krem do Tatuażu. Szczególnie w pierwszych dniach, gdy skóra jest szczególnie wrażliwa. Cały proces gojenia trwa około 21 dni.

Jak chronić starsze tatuaże?

Tak samo, jak skóra wymaga ochrony, tak warto również zadbać o tatuaż. W szczególności latem, jak również w okresach, gdy skóra jest szczególnie narażona na wysuszenie. Doskonale sprawdza się Krem Nagietkowy z Kolagenem. Ten drugi składnik jest również popularnym składnikiem kremów i maści ujędrniających. Poprawia kondycję skóry, dba o jej odpowiednie nawilżenie, jak również ją wygładza. Dlatego jest polecany osobom, które chcą jak najdłużej zachować wyrazistą kolorystykę swoich tatuaży.

Dla osób które wolą stosować olejek polecany jest Olejek do Pielęgnacji Tatuażu. Doskonale nawilża skórę, natłuszcza ją nie powodując uczucia „tłustości” skóry, przez co nie brudzą ubrań. Olejek doskonale sprawdza się podczas nawilżania skóry w słoneczne dni, wspomagając proces opalania.